دیجی تکنسین
هواگیری رادیاتور یکی از مهمترین اقدامات برای استفاده بهینه از پکیج می باشد که می تواند به طور زیادی راندمان پکیج را بالا ببرد. البته پکیج به عنوان یک دستگاه کم مصرف شناخته شده است اما این در صورتی است که تمام موارد نگهداری آن در شرایط مطلوب باشد.
هواگیری پکیج
با شروع فصل سرما نیاز داریم که پکیج و رادیاتور خانه را روشن کنیم. رادیاتور ها که چند ماه خاموش و بلا استفاده بودند احتیاج به بازدید و سرویس دارند که هواگیری از جمله اقدامات سرویس رادیاتور می باشد.
در صورت نیاز به سرویس و تعمیر پکیج و رادیاتورها با ما در تماس باشید تا شما را با تکنسین ها و تعمیر کار پکیج آشنا کنیم.

4 مرحله هواگیری پکیج

1. برای هواگیری رادیاتور ابتدا درجه موجود در روی پکیج بازدید می کنیم که معمولا به شکل دایره و یا مربع و دارای عقربه و اعداد میباشد و یا به صورت دیجیتال نمایش داده می شود. این درجه باید بین 1 تا 1.5 باشد.
 درصورت کمتر بودن درجه آن را تنظیم می کنیم .با نگاه کردن به زیر پکیج یک شیر را بین شلنگ ها و یا پشت و یا جلوی شلنگ ها بهرنگ آبی یا مشکی می باشد. شیر را باز می کنیم تا درجه به 1.5 برسد بعد می بندیم.
آچار هواگیری
2.با آچار مخصوص هواگیری و یا یک پیچ گوشتی پیچ هواگیری رادیاتور را باز می کنیم تا هوای داخل رادیاتور خارج شود. وقتی هوا خارج شد و به آب رسید باید کمی آب هم خارج شود تا از عدم وجود هوا اطمینان پیدا کنید. به همین ترتیب هواگیری رادیاتور های دیگر را انجام می دهید.
3.تمام رادیاتور ها را بازدید کنید که نشتی نداشته باشد. برای پیدا کردن نشتی رادیاتور ها شیر بالا و پایین را نگاه کنید که چکه نکند و یا رطوبت نداشته باشد. بعد زیر رادیاتور و پره های آن را ببینید که نشتی نباشد .
4.در آخر درجه فشار بر روی پکیج را بازدید می کنیم معمولا با هواگیری پکیج درجه فشار افت می کند. درجه را تنظیم میکنیم به 1.5 بار و هواگیری رادیاتور انجام شد.
دلایل هواگیری پکیج زیاد است از جمله : خرابی قطعات, سرویس پکیج, تعمیرات پکیج, تعویض قطعات, لوله کشی نا مناسب, نشتی رادیاتور و پکیج می باشد.
عمل اکسیداسیون در رادیاتورها باعث تجمع هوا در رادیاتور و پکیج می باشد.در اثر تماس آب با فلزات و اکسید شدن حبابهایی در جداره رادیاتور ها تشکیل میشود.
با جدا شدن این حباب ها هوا در رادیاتور و پکیج جمع شده و باعث اختلال در عملکرد پکیج می شود و در پی آن نیاز به هواگیری پکیج و یا هواگیری رادیاتور می شود.
نشتی پکیج و رادیاتورها که بر اثر خرابی قطعات و یا خشک شدن اورنگ و واشرها خود را نشان می دهد, با خارج شدن آب و جایگزین شدن هوا دوباره احتیاج به هوا گیری پکیج می باشد.

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس