دیجی تکنسین
برای سرویس کولر گازی در تهران یک تکنسین مجاز می تواند بهترین گزینه باشد. برای بالا بردن راندمان و افزایش طول عمر قطعات در سیستم های سرمایشی تنها اقدام موئثر , سرویس کولر گازی بطور منظم و اصولی است . یک تکنسین متعهد و متخصص برای سرویس کولر گازی می تواند تضمینی برای آرامش و آسایش شما در فصل گرما باشد .
سرویس کولر گازی
دیجی تکنسین مجری پشتیبانی و سرویس کولر گازی در تمام نقاط تهران و کلیه برندهای کولرگازی جنرال , ال جی , تراتست , گری , سامسونگ , مدیا , هایسنس , تی سی ال , ایوولی , کریر , میتسوبیشی , هایر , زیمنس , شارپ , پاناسونیک , آکس , بوش , گرین و… می باشد .

سرویس کولر گازی چگونه است

سرویس کولر گازی به دو صورت انجام می شود سرویس در جا و نصب بر روی دیوار و سرویس به صورت جدا شده . که در هر دو حالت تفاوت چندانی ندارد . در حالت باز شده به خاطر محل و شرایط نصب می باشد که این حالت توصیه نمی شود .
در کل سرویس کولر گازی اقدامات خاص و ثابتی دارد که برای اکثر مارک ها و مکان های نصب مشترک می باشد . اصلی ترین قسمت سرویس کولر گازی پنل داخلی می باشد که به آن می پردازیم .

6 مرحله سرویس کولر گازی

1. سرویس فیلتر ها

اولین قطعه از پنل داخلی کولر گازی که به طور مستقیم در معرض آلودگی های محیط قرار دارد فیلتر می باشد که از جنس طوری پلاستیکی می باشد که حدودا تا 15در صد می تواند جلوی این گرد و غبار را بگیرد که با باز کردن درب پنل داخلی آن را باز کرد و گرد و خاک آن را گرفت و دوباره نصب کرد . تا اینجا حدود7 تا 10 در صد از کار سرویس انجام می شود.

 

2. سرویس اواپراتور

Screenshot_۲۰۲۴۰۵۰۶_۱۳۴۵۵۸_Chrome
اواپراتور در پشت فیلتر ها قرار دارد که یکی از مراحل بسیار تاثیر گذار در سرویس کولر گازی میبا شد . داخل فین ها یا شیار های اواپراتور با ورود گرد و غبار و هوای آلوده می تواند محل تجمع شدید آلودگی ها و محیطی ویروسی را تشکیل دهد .
سرویس فین های اواپراتور با آب فوم و مواد مخصوص ویروس کش انجام می شود . سرویس اواپراتور دقت و مهارت بسیار بالایی را می طلبد . چنانچه آب و مواد با سیم ها و اتصالات برقی و برد کنترل برخورد کند خسارات سنگینی به کولر گازی وارد می شود . اواپراتور را با مواد مخصوص و آب طبق دستور کاتولوگ هر مارک و ظرفیت کولرگازی و زمان ماندن مواد بر روی آن انجام می شود .

3. سرویس بولوورفن

Screenshot_۲۰۲۴۰۵۱۹_۰۱۲۲۱۶_YouTube
این قطعه نیز دارای حساسیت و شکنندگی بالایی است و سرویس آن مانند اواپراتور شستشو با آب و فوم و مواد استاندارد و همینطور نکات ایمنی مانند اتصالی آب با سیم ها و برد و قطعات برقی می باشد .

 

4. سرویس حوضچه تخلیه آب

تخلیه آب از کولر گازی امری اجتناب ناپذیر است این آب حاصل تبدیل رطوبت موجود در فضای نصب کولر گازی است که در شرایط و مناطق مختلف درصد رطوبت نیز متفاوت است. قطرات آب جمع آوری شده توسط حوضچه آب جمع آوری شده و بوسیله شلنگ درین تخلیه می شود .
کثیفی حوضچه و شلنگ درین موجب گرفتگی مسیر تخلیه آب شده و درنتیجه شاهد ریزش آب از کولرگازی خواهیم بود.

5. شارژ گاز

بعد از انجام مراحل بالا اندازه گیری میزان گاز موجود در مدار سیکل تبرید تکمیل کننده سرویس کولر گازی می باشد . حجم گاز در هر برند از کولر گازی بنا به ظرفیت کمپرسور و حجم کندانسور و اواپراتور و لوله های رایط متفاوت می باشد که این مقدار توسط شرکت سازنده در پلاک دستگاه ثبت شده است.
کمبود گاز در میزان سرما، اصطهلاک کمپرسور، مصرف برق و راندمان دستگاه بیشترین تاثیر را می گذارد. 
 قابل توجه است که میزان حجم گاز شارژ شده در کولر گازی بسیار مهم است. میزان شارژ گاز در دماهای مختلف، متفاوت است. دانش بروز و تجربه سرویسکار کولر گازی در این مورد می تواند اصلی ترین مشکل مصرف کنندگان کولر گازی را که سرمای مطلوب می باشد را برطرف کند.

6. بررسی اتصالات

تمامی قطعات کولر گازی بنا بر لرزش های کمپرسور و فن های دستگاه میتواند استحکام خود را از دست بدهند. این اتصالات شامل موارد زیر می باشد:
اتصالات مهره ایی لوله های گاز
اتصالات جوشکاری لوله های گاز 
اتصالات سیم بندی
اتصالات بدنه و نصب کننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس