دیجی تکنسین

دیجی تکنسین


تعمیر پکیج

برای درخواست تعمیرکار مجاز از تعمیرگاه دیجی تکنسین با شماره های موجود تماس بگیرید

۵۵ ۱۷ ۱۷ ۳۳

۴۰ ۴۲ ۴۷۱ ۰۹۱۲

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تعمیر تخصصی انواع پکیج های ایران رادیاتور و بوتان توسط تکنسین های مجاز دیجی تکنسین .۵۵ ۱۷ ۱۷ ۳۳

اعزام تکنسین های کارآزموده برندهای ایساتیس و آریستون و تاچی ۰۹۱۲۴۷۱۴۲۴۰

بهترین تعمیرکار پکیج در تهران

سیستم گرمایشی یکی از اهم اجزای منزل و یا محل کار است. وقتی این سیستم با ایرادی مواجه می‌شود خیلی از فعالیت های افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد خصوصا در روزهای سرد سال این معضل چند برابر می شود. به همین دلیل باید به صورت دوره ای سیستم گرمایشی سرویس شده و در صورت پیدا شدن هر مشکل در اسرع وقت تعمیر شود.

در اینصورت دیجی تکنسین میتوند بهترین تعمیرکار پکیج را به َشما معرفی کند.قابل توجه است ازخصوصیات بارز بهترین تعمیرکار پکیج، مهارت و سابقه در کار ، خوش قولی ، نظم در کار و انصاف میباشد.

امروزه پکیج به علت مزایای زیادی که دارد پرمصرف ترین سیستم گرمایشی در بین خانواده ها است. پکیج هم مانند سایر دستگاه ها نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. پکیج و رادیاتور به طور مداوم در تمام فصول سال روشن است و از آن استفاده می‌شود.

بعد از گذشت چند سال از تاريخ استفاده دستگاه، گرد و غبار و یا رسوبات کربنات ناشی از احتراق در پکیج جمع میشود.

و نیز با گذر زمان واستفاده مستمر تجمع املاح موجود در لوله های آب متصل به دستگاه، بازده سیستم گرمایشی را تحت تاثیر قرار می دهد.  بنابراین بهتر است به صورت دوره ای سیستم پکیج دیواری و یا زمینی خود را سرویس کنید تا نیاز به تعمیرات و هزینه های کمتری داشته باشد .

با توجه به اهمیت تعمیرات پکیج و سوال های شما همشهریان گرامی در مورد مشکلات آن، در این مطلب سعی می کنیم به مهم ترین دغدغه ها و سوالات شما،از نظر بهترین تعمیرکار پکیج در این موارد پاسخ دهیم.

 

تعمیر پکیج

در عصر تکنولوژی کنونی انسان پیوسته در حال بروزرسانی دانش خود میباشد. در حوضه تاسیسات شاخه گرمایشی پکيج یکی از بروز ترین سیستم های گرمایشی موجود در خانه ها میباشد،که بیشتر جایگزین موتورخانه‌ها و هزینه های بالای آن شده است.

با ظهور پکیج در خانه ها، تعمیر پکیج یکی از نگرانی‌های همشهریان عزیز شده است. همچنین انتخاب تعمیرکار حرفه‌ای و مجاز برای تعمیر پکیج خانه ها از اهم موارد نگهداری این دستگاه میباشد.

تعمیر پکیج یکی از تخصص های تکنسین های دیجی تکنسین می باشد. قابل توجه است که تعمیرکار پکیج در این مجموعه از بهترین و حرفه‌ای ترین تکنسین ها انتخاب شده اند.

 

بهترین تعمیرکار پکیج در تهران

زمان مناسب تعمیر پکیج

با تعمیر پکیج به صورت منظم و رندوم ، می توانید عمر مفید پکیج را بالا ببرید. بهتر است هر شش ماه یک بار پکیج و سیستم گرمایشی را سرویس کنید و یا اگر در این زمینه تجربه و مهارت کافی ندارید از یک تعمیرکار ماهر پکیج درخواست کنید که تعمیر پکیج را برای شما انجام دهد. در این صورت اگر قطعه ای هم فرسوده شده باشد قبل از اینکه  قطعات دیگر را آسیب بزند و خسارت های سنگین ایجاد کند متوجه خواهید شد. بعد از هر بار تعمیر پکیج نیز بهتر است که سیستم گرمایشی سرویس شود.

چه زمانی تعمیر پکیج ضروری است

در مورد تعمیر پکیج هم به طور کلی می توان گفت هرگاه که با مشکلی در عملکرد سیستم پکیج مواجه شدید باید آن را با متخصص تعمیر پکیج مطرح کنید. اگر پکیج شما روشن نشد، آب خروجی پکیج سرد و یا اینکه با کدهای خطای سیستم مواجه شدید باید از تعمیرکار پکیج بخواهید که سیستم شما را بررسی و در صورت نیاز تعمیر کند.

لطفا به این موارد و علائم دقت کنید، درصورت مواجه با هر کدام از این ایرادات ،مشکل را با متخصص تعمیر پکیج در میان بگذارید.

۶ نشانه نیاز پکیج به تعمیر

 ۱. دمای پایین آب و یا سرد و گرم شدن آب هنگام استفاده.

 ۲ . افزایش فشار آب در مانومتر هنگام بالا رفتن دما

 ۳ . کاهش فشار آب گرم خروجی از پکیج و شیر آلات

 ۴ . صدا های غیر معمول در پمپ ها و سیستم گرمایش

 ۵ . نشت آب از زیر پکیج

 ۶ . روشن و یا خاموش شدن ناگهانی و مکرر .

انتخاب تعمیرکار پکیج

انتخاب یک تعمیرکار پکیج برای تعمیرات وسرویس پکیج بسیار مهم و حیاتی است.  می دانید که انواع مختلف پکیج دیواری و زمینی مورد استفاده است و یک تعمیرکار پکیج باید مهارت و تجربه کافی در تعمیر پکیج و انواع مختلف سیستم های گرمایشی و پکیج را داشته باشد. همچنین گاهی مشکل پکیج به راحتی و با یک سرویس ساده حل می شود و گاهی نیاز به تعمیرات جدی تر و تعویض قطعات دارد بنابراین صداقت، تدین و تعهد تعمیرکار پکیج بسیار مهم است.

فاکتور مهم دیگر در انتخاب بهترین تعمیرکار پکیج در تهران خصوصا،مبلغ دریافتی توسط تعمیرکار به عنوان هزینه است. دیجی تکنسین تمام این تعهدات را می دهد و شما به راحتی می توانید تعمیر پکیج خود را به ما بسپارند.

تعمیرات پکیج شامل چه خدماتی می شود

پکیج حدود ۲۵ قطعه متفاوت دارد هر کدام از این قطعه ها که فرسوده شود و یا در عملکرد خود با مشکلی مواجه شود نیاز به تعمیرات پکیج و یا تعویض قطعه دارد. تعمیر مبدل، مکنده، عیب یابی کد، هواگیری کردن، رسوب زدایی و اسیدشویی، تنظیمات فشار و شیر گاز نمونه ای از این خدمات است.

در این فرآیند عیب یابی درست توسط تعمیرکار متخصص آن بسیار اهمیت دارد به این دلیل که در هزینه صرفه جویی می شود. برای تعمیر پکیج در تهران می توانید کار تعمیر را به متخصصین دیجی تکنسین بسپارید. تعمیرکار پکیج با استفاده از تخصص خود و همچنین ابزارهای مخصوص، پکیج و سیستم گرمایش را بررسی کرده و اگر نیاز به تعمیر و یا تعويض قطعه داشته باشد آن را انجام می دهد.

مهم ترین سوالات شما در مورد ایرادات پکیج

معمولا کسانی که به تعمیر پکیج نیاز دارند و با تعمیرکار پکیج تماس می گیرند مشکلات مشابهی دارند از جمله اینکه:

۶ علت که پکیج دیواری خود به خود خاموش می شود؟

خاموش شدن ناگهانی و خود به خود پکیج نشان دهنده وجود خلل در سیستم خودکار پکیج است و بنابراین نیاز به عیب یابی و تعمیرات پکیج دارد. موارد زیر شایع ترین علت خاموش شدن خود به خود پکیج است.

۱. پایین بودن فشار آب: فشار آب نباید از ۰/۶ کمتر باشد وگرنه پکیج خاموش می شود

۲. وجود هوا در سیستم گرمایش: اگر هوا در مدار گرمایشی وجود داشته باشد پمپ به درستی نمی تواند حرکت کند و آب کامل گردش ندارد بنابراین پکیج خاموش می شود.

۳. تجمع رسوب و گرفتگی لوله ها و مبدل: رسوب در سیستم گرمایشی و لوله ها مانع از چرخش درست آب می شود بنابراین ابتدا باید رسوب زدایی را انجام داد سپس پکیج را روشن کرد.

۴. خرابی و گریپاژ پمپ پکیج: پمپ وظیفه به چرخش درآوردن آب را به عهده دارد اگر خراب و یا نیمه سوخته باشد و یا سرعت چرخش پمپ کمتر یا بیشتر ازحالت استاندارد باشد دستگاه به طور مدام خاموش و روشن می شود.

۵. کمبود فشار گاز: اگر فشار گاز از حالت استاندارد کمتر شود دستگاه شروع به روشن و خاموش شدن می کند.

۶. `مشکل در عملکرد فن: وظیفه فن هدایت دودهای تولید شده به بیرون است. اگر فن خراب شود در عملکرد آن خلل ایجاد شود، دود تجمع پیدا کرده و باعث ایجاد این مشکل می شود.

■در صورتی که نتوانستید علت را عیب یابی کنی باید از تعمیرکار پکیج بخواهید سیستم پکیج شما را بررسی کند. ■

علت سرد و گرم شدن مداوم آب پکیج چیست؟

قبل از هر چیز باید سرعت فشار آب ورودی واحد شما بررسی شود. در بسیاری از موارد علت سرد و گرم شدن آب، وجود ایراد در پمپ ساختمان است اگر فشار آب ورودی کم و زیاد شود در عملکرد پکیج خلل ایجاد می کند. برای مطمئن شدن از فشار آب ورودی، شیر آشپزخانه را برای چند دقیقه باز کنید و ببینید که در این مدت فشار آب نوسان دارد یا خیر. البته در بیشتر موارد علت این مشکل جرم گرفتن مبدل پکیج است در نتیجه نیاز به سرویس و اسید شویی تمامی مبدل ها توسط تعمیرکار پکیج را دارد. جرم گرفتن مبدل تقریبا بعد از گذشت دو سال از نصب و شروع به کار پکیج دیده می شود.

علت دیگر می تواند خرابی سنسور تشخیص دما باشد. اگر سنسور خراب شده باشد نمی تواند به درستی دما را اندازه گیری کند و ممکن است به اشتباه تشخیص دهد که آب بسیار داغ است در نتیجه شعله را خاموش کند. فشار پایین آب ورودی به پکیج یکی دیگر آسیب علل این مشکل است. اگر ترمیستور خراب باشد نیز عملکرد پکیج با مشکل مواجه می‌شود. گاهی نیز علت به هم خوردن تنظیمات شعله است.

وقتی تنظیمات آن به هم بخورد آب به سرعت گرم می شود و به دمای بالای ۶۰ درجه می رسد در این حالت پکیج برای لحظاتی خاموش می شود. البته تشخیص این مورد سخت است و باید حتما توسط فرد ماهر بررسی شود. خراب شدن پمپ پکیج هم می تواند باعث سرد و گرم شدن آب شود که البته فقط در سیستم های دو مبدله رخ می دهد.

علت سرد بودن رادیاتورها و یا بخشی از آن

اگر سیستم گرمایشی شما روشن است اما رادیاتورها سرد است و یا قسمت بالایی آن سرد و قسمت پایینی داغ است احتمالا نیاز به هوا گیری دارد. اما این اختلال می تواند در اثر عوامل دیگر نیز به وجود آید. اگر همه ی شوفاژهای شما سرد یا ولرم هستند مشکل در سیستم گرمایشی است. در این صورت پکیج را خاموش کنید و شیر آب را که روی شوفاژ تعبیه شده است، محکم ببندید. اگر شوفاژهای قسمتی از خانه داغ و قسمت دیگر خانه سرد باشد ممکن است مشکل از فشار سیستم گرمایشی باشد.

اما اگر قسمت بالایی پکیج گرم باشد و قسمت پایینی آن سرد باشد باید موارد دیگر را بررسی کنید. در ابتدا شیر کوچک رادیاتور را چک کنید که باز باشد. اگر شیر باز بود سراغ بررسی فشار آب پکیج برید. فشار آب باید بیشتر از ۱ باشد. از دیگر عوامل بروز این مشکل خراب شدن ترموستات است بنابراین ترموستات باید بررسی و در صورت نیاز تعمیر شود. یکی از علت های دیگر سرد شدن رادیاتور محل قرار گرفتن رادیاتورها و پکیج است.

نسبت استاندارد قرار گرفتن رادیاتورها و پکیج و همچنین خود رادیاتورها با هم باید رعایت شود. در صورتی که دو رادیاتور نزدیک به هم نصب شوند این مشکل ایجاد خواهد شد. اگر مشکل شما با بررسی موارد ذکر شده حل نشد باید موارد دیگر از جمله ظرفیت حرارتی رادیاتورها، وضعیت لوله کشی،سالم بودن فنر بای پس و تنظیمات فشار گاز را بررسی کرد. بهتر است برای این کار از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

نحوه هواگیری شوفاژ و یا رادیاتور چگونه است.

اگر در این رابطه تخصص و مهارت کافی ندارید بهتر است از یک تعمیرکار پکیج بخواهید که شوفاژهای شما را هواگیری. اما اگر می خواهید خودتان انجام دهید اول سیستم گرمایشی را خاموش کنید و سپس صبر کنید که شوفاژ خنک شود. بعد از خنک شدن آن شیرهای ورودی و خروجی شوفاژ را باز کنید. در مرحله بعد با یک سری مخصوص، شیر تخلیه شوفاژ را که در قسمت بالایی آن قرار دارد بچرخانید در این حالت شما صدای تخلیه هوا از رادیاتور را می شنوید.

همزمان با تخلیه ی هوا مقداری آب هم خارج می شود باید یک ظرف زیر آن قرار دهید تا فرش و یا سرامیک ها را کثیف نکند. در مرحله آخر فشار پکیج را بررسی کنید و اگر پایین بود فشار پکیج را با استفاده از شیر تنظیم افزایش فشار دهید. فشار نباید از ۲ باشد. هواگیری به بهبود عملکرد سیستم گرمایشی کمک می کند و باعث کاهش سر و صدای آن نیز می شود.

دلایل سر و صدای زیاد پکیج چیست

اگر پکیج شما سر و صدای غیر عادی دارد نشان دهنده مشکل در عملکرد سیستم است و نیاز به بررسی و تعمیرات پکیج دارد. سر و صدای پکیج ممکن به علت محل نصب و قرار گیری آن باشد. محل نصب آن باید صاف باشد. علت دیگر می تواند وجود هوا در پکیج باشد که در این صورت نیاز به هواگیری دارد. اگر مدت زمان زیادی است که از عمر پکیجتان می گذرد مشکل می تواند در فن پکیج یا سوپاپ های دستگاه باشد. رسوب گرفتن مبدل و یا لوله کشی نامناسب از علت های دیگر سر و صدای زیاد پکیج است.

۶ راه کار برای بالا بردن طول عمر پکیج

همان طور که گفته شد پکیج یک سیستم پر مصرف و پرکاربرد است که با گذر زمان ممکن است کارایی اولیه خود را از دست بدهد. با این وجود اگر برخی نکات رو رعایت کنید می توانید به افزایش طول عمر و بازده پکیج کمک کنید.

● در قدم اول باید بدانید که درجه مناسب برای پکیج چه مقدار است. بهتر است همیشه دمای آن را زیر ۶۰ درجه تنظیم کنید. این کار با کاهش میزان رسوب در پکیج باعث افزایش طول عمر آن خواهد شد.

● موقع نصب پکیج مدار شوفاژ را شستشو دهید این کار را مدتی پس از استفاده نیز تکرار کنید تا از تجمع رسوب داخل دستگاه جلوگیری شود.

● فشار آب ورودی به پکیج را تنظیم کنید. بهتر است که فشار را روی ۱.۵ قرار دهید. اگر آب ورودی به ساختمان شما فشار کمی دارد از یک پمپ آب استفاده کنید.

● تقریبا هر دو ماه یک بار اقدام به هواگیری رادیاتورها کنید.

● هر شش ماه یک بار از تعمیرکار بخواهید که پکیج شما را سرویس کند. این کار علاوه بر اینکه از مشکلات بعدی جلوگیری می کند هزینه تعمیرات را نیز کاهش می دهد.

● از فیلتر آب و فیلتر گاز برای دستگاه استفاده کنید.

نحوه روشن کردن پکیج به چه صورت است

برای روشن کردن پکیج قبل از هر کاری ابتدا از نشتی نداشتن لوله های گاز مطمئن شوید سپس چک کنید که دودکش ها درست نصب شده و نشتی نداشته باشند. آب منبع پکیج را نیز بررسی کنید. بعد از اطمینان از مراحل فوق شوفاژها را هواگیری کنید.

سپس شیرهای رادیاتور و شوفاژها را باز کنید و فشار دستگاه را اندازه گیری کنید و مطمئن شوید که بیشتر از ۰/۵ و کمتر از ۱/۵ باشد. اکنون نوبت به بررسی ترموستات می رسد. اگر درجه ترموستات روی صفر بود حالت تابستانه و اگر روی ماکزیمم بود حالت زمستانه را نشان می دهد. دما را روی حالت مناسب قرار دهید. شیر گاز پکیج را روشن کنید الان چراغ دمای دستگاه سبز می شود.

علت نشت آب از پکیج چیست

اگر جديدا پکیج را نصب و راه اندازی کردید و با مشکل چکه کردن آب مواجه شدید به احتمال زیاد نصب پکیج به صورت صحیح انجام نشده نشده است.

اما اگر مدتی از استفاده آن می گذرد ممکن است اتصالات و لوله ها پوسیده شده باشند. عامل مهم دیگر در خصوص بروز این مشکل می تواند سوراخ شدن مبدل باشد در این صورت باید آن را تعويض کنید. بهتر است اگر پکیج شما مشکل نشت آب دارد آن را خاموش کنید و از تعمیرکار پکیج بخواهید علت آن را بررسی کند.

علت افت فشار پکیج چیست

در حالت عادی عقربه فشار سنج باید روی ۱/۵ باشد اگر کمتری از ۱ باشد به این معناست که سیستم نمی تواند به خوبی عمل کند. این افت فشار می تواند به علت وجود نشتی آب از پکیج باشد. مقدار نشتی آب حتی در صورتی که کم باشد می تواند باعث افت فشار شود. علت دیگر باز ماندن شیر پرکن پکیج است.

گاهی در اثر فراموشی ممکن است شیر پر کن بعد از تنظیم فشار باز بماند که در این صورت فشار کاهش پیدا کرده و پکیج خاموش می شود. سوراخ شدن منبع انبساط یا مبدل حرارتی یکی دیگر از علل افت فشار است. در این صورت سرعت افت فشار پایین خواهد بود.

تعمیر پکیج در تهران

شما می توانید سرویس و یا تعمیر پکیج مورد نظرتان را به بهترین تعمیرکار پکیج در تهران بسپارید. دیجی تکنسین با داشتن تعمیرکاران با تجربه و کاملا حرفه ای در تعمیر و سرویس انواع مختلف پکیج دیواری و زمینی آماده ارائه خدمات به شماست.

خدمات دیجی تکنسین به صورت ۲۴ ساعته است. در هر منطقه ای از تهران که باشید کافی است مشکل خود را با ما مطرح کنید. تا در سریع ترین زمان ممکن و با هزینه مناسب به روز ترین تعمیر پکیج در تهران را با تکنسین های مجاز دیجی تکنسین تجربه کنید

 

در صورت نیاز به تعويض قطعات، شما می توانید از تعمیرکاران ما گارانتی اصالت لوازم و قطعات دریافت کنید. ما سعی کردیم با داشتن تعمیرکاران با تجربه، قیمت به صرفه، گارانتی خدمات، گارانتی اصالت لوازم و سرعت انجام کار بهترین خدمات را به شما همشهریان عزیز ارائه دهیم.

خط ویژه دیجی تکنسین: ۵۵ ۱۷ ۱۷ ۳۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس