تعمیر تخصصی انواع پکیج های ایران رادیاتور و بوتان توسط تکنسین های مجاز دیجی تکنسین .۵۵ ۱۷ ۱۷ ۳۳

اعزام تکنسین های کارآزموده برندهای ایساتیس و آریستون و تاچی ۰۹۱۲۴۷۱۴۲۴۰

بهترین تعمیرکار پکیج در تهران

سیستم گرمایشی یکی از اصلی ترین اجزای منزل و یا محل کار است. وقتی این سیستم با مشکل مواجه می‌شود بسیاری از فعالیت های افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد خصوصا در فصل های سرد سال این معضل چند برابر می شود. به همین علت باید به صورت دوره ای سیستم گرمایشی سرویس شده و در صورت بروز مشکل در اسرع وقت تعمیر شود.

امروزه پکیج به علت مزایای زیادی که دارد پرمصرف ترین سیستم گرمایشی در بین افراد است. پکیج هم مانند سایر دستگاه ها نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. پکیج و رادیاتور به طور مداوم در تمام فصول سال روشن است و از آن استفاده می‌شود.

بعد از گذشت مدتی از زمان استفاده دستگاه، گرد و غبار و یا رسوبات کربنات ناشی از احتراق در پکیج جمع می شود. همچنین با گذر زمان و تجمع املاح موجود در لوله های آب متصل به دستگاه، عملکرد سیستم گرمایشی تحت تاثیر قرار می گیرد. بهتر است به صورت دوره ای سیستم پکیج دیواری و یا زمینی خود را سرویس کنید تا نیاز به تعمیرات کمتری داشته باشد .

با توجه به اهمیت تعمیرات پکیج و سوال های شما در مورد مشکلات آن، در این مطلب سعی می کنیم به هم ترین دغدغه ها و سوالات شما در این صورت بپردازیم.

بهترین تعمیرکار پکیج در تهران

زمان مناسب سرویس پکیج

با سرویس پکیج به صورت مداوم، می توانید عمر مفید آن را بالا ببرید. بهتر است هر شش ماه یک بار پکیج و سیستم گرمایشی را سرویس کنید و یا اگر در این خصوص تخصص ندارید از یک تعمیرکار ماهر پکیج بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. در این صورت اگر قطعه ای هم خراب شده باشد قبل از اینکه به قطعات دیگر آسیب بزند و خسارت های بیشتری را ایجاد کند متوجه خواهید شد. بعد از هر بار تعمیر پکیج نیز بهتر است که سیستم گرمایشی سرویس شود.

چه زمانی تعمیرات پکیج ضروری است

در مورد تعمیرات پکیج هم به طور کلی می توان گفت هرگاه که با مشکلی در عملکرد سیستم پکیج مواجه شدید باید آن را با متخصص تعمیرات مطرح کنید. اگر پکیج شما روشن نشد، آب خروجی پکیج سرد و یا اینکه با کدهای خطای سیستم مواجه شدید باید از تعمیرکار پکیج بخواهید که سیستم شما را تعمیر کند.علاوه بر این موارد زیر نیز نشان دهنده نیاز پکیج به تعمیر است

●  دمای پایین آب و یا سرد و گرم شدن آن

●  افزایش فشار هنگام بالا رفتن دما

●  کاهش فشار آب گرم خروجی از پکیج

●  صدا های غیر معمول در پمپ ها و سیستم گرمایش

●  نشت آب از پکیج

●  روشن و یا خاموش شدن ناگهانی آن

انتخاب تعمیرکار پکیج ماهر

انتخاب یک تعمیرکار ماهر و حرفه ای برای تعمیر پکیج اهمیت زیادی دارد. همان طور که می دانید انواع مختلف پکیج دیواری و زمینی وجود دارد و یک تعمیرکار پکیج باید مهارت و تجربه کافی در تعمیر سیستم های گرمایشی و پکیج را داشته باشد. همچنین گاهی مشکل پکیج به راحتی و با یک سرویس ساده حل می شود و گاهی نیاز به تعمیرات جدی تر و تعویض قطعات دارد بنابراین صداقت و تعهد تعمیرکار بسیار مهم است.

فاکتور مهم دیگر در انتخاب بهترین تعمیرکار پکیج در تهران خصوصا،مبلغ دریافتی توسط تعمیرکار به عنوان هزینه است. دیجی تکنسین تمام مشخصات بالا را دارد و شما به راحتی می توانید تعمیر و یا سرویس پکیج خود را به ما بسپارند.

تعمیرات پکیج شامل چه خدماتی می شود

پکیج حدود ۲۵ قطعه متفاوت دارد هر کدام از این قطعه ها که خراب شود و یا در عملکرد خود با خلل مواجه شود نیاز به تعمیرات پکیج و یا تعویض قطعه دارد. تعمیر مبدل، مکنده، عیب یابی کد، هواگیری کردن، رسوب زدایی و اسیدشویی، تنظیمات فشار و شیر گاز نمونه ای از این خدمات است.

در این فرآیند عیب یابی درست توسط متخصص آن بسیار اهمیت دارد چرا که هم در هزینه صرفه جویی می شود. برای تعمیر پکیج در تهران می توانید کار را به متخصصین دیجی تکنسین بسپارید. تعمیرکار پکیج با استفاده از تخصص خود و همچنین ابزارهای مخصوص، پکیج و سیستم گرمایش را بررسی کرده و اگر نیاز به تعمیر و یا تعويض قطعه داشته باشد آن را انجام می دهد.

مهم ترین سوالات شما در مورد ایرادات پکیج

معمولا کسانی که به تعمیر پکیج نیاز دارند و با تعمیرکار پکیج تماس می گیرند مشکلات مشابهی دارند از جمله اینکه:

چرا پکیج دیواری خود به خود خاموش می شود؟

خاموش شدن ناگهانی و خود به خود پکیج نشان دهنده وجود خلل در سیستم خودکار پکیج است و بنابراین نیاز به عیب یابی و تعمیرات پکیج دارد. موارد زیر شایع ترین علت خاموش شدن خود به خود پکیج است.

     ● پایین بودن فشار آب: فشار آب نباید از یک کمتر باشد وگرنه پکیج خاموش می شود

     ● وجود هوا در سیستم گرمایش: اگر هوا در سیستم گرمایشی وجود داشته باشد آب به درستی نمی تواند حرکت کند بنابراین پکیج خاموش می شود.

     ● تجمع رسوب و گرفتگی لوله ها: رسوب در سیستم گرمایشی و لوله ها مانع از چرخش درست آب می شود بنابراین ابتدا باید رسوب زدایی را انجام داد سپس پکیج را روشن کرد.

     ● خرابی پمپ پکیج: پمپ وظیفه به چرخش درآوردن آب را به عهده دارد اگر خراب و یا نیمه سوخته باشد دستگاه به طور مدام خاموش و روشن می شود.

     ● فشار پایین گاز: اگر فشار گاز از حالت استاندارد خارج شود دستگاه شروع به روشن و خاموش شدن می کند.

     ● `مشکل در عملکرد فن: وظیفه فن هدایت دودهای تولید شده به بیرون است. اگر فن خراب شود در عملکرد آن خلل ایجاد شود، دود تجمع پیدا کرده و باعث ایجاد این مشکل می شود.

■در صورتی که نتوانستید علت را عیب یابی کنی باید از تعمیرکار پکیج بخواهید سیستم پکیج شما را بررسی کند. ■

علت سرد و گرم شدن مداوم آب پکیج چیست؟

قبل از هر چیز باید آب ورودی واحد شما بررسی شود. در بسیاری از موارد علت سرد و گرم شدن آب، وجود ایراد در پمپ ساختمان است اگر فشار آب ورودی کم و زیاد شود در عملکرد پکیج خلل ایجاد می کند. برای مطمئن شدن از فشار آب ورودی، شیر آشپزخانه را برای چند دقیقه باز کنید و ببینید که در این مدت فشار آب نوسان دارد یا خیر. البته در بیشتر موارد علت این مشکل جرم گرفتن مبدل پکیج است در نتیجه نیاز به سرویس و اسید شویی تمامی مبدل ها توسط تعمیرکار پکیج را دارد. جرم گرفتن مبدل تقریبا بعد از گذشت دو سال از نصب و شروع به کار پکیج دیده می شود.

علت دیگر می تواند خرابی سنسور تشخیص دما باشد. اگر سنسور خراب شده باشد نمی تواند به درستی دما را اندازه گیری کند و ممکن است به اشتباه تشخیص دهد که آب بسیار داغ است در نتیجه شعله را خاموش کند. فشار پایین آب ورودی به پکیج یکی دیگر آسیب علل این مشکل است. اگر ترمیستور خراب باشد نیز عملکرد پکیج با مشکل مواجه می‌شود. گاهی نیز علت به هم خوردن تنظیمات شعله است.

وقتی تنظیمات آن به هم بخورد آب به سرعت گرم می شود و به دمای بالای ۶۰ درجه می رسد در این حالت پکیج برای لحظاتی خاموش می شود. البته تشخیص این مورد سخت است و باید حتما توسط فرد ماهر بررسی شود. خراب شدن پمپ پکیج هم می تواند باعث سرد و گرم شدن آب شود که البته فقط در سیستم های دو مبدله رخ می دهد.

علت سرد بودن رادیاتورها و یا بخشی از آن

اگر سیستم گرمایشی شما روشن است اما رادیاتورها سرد است و یا قسمت بالایی آن سرد و قسمت پایینی داغ است احتمالا نیاز به هوا گیری دارد. اما این اختلال می تواند در اثر عوامل دیگر نیز به وجود آید. اگر همه ی شوفاژهای شما سرد یا ولرم هستند مشکل در سیستم گرمایشی است. در این صورت پکیج را خاموش کنید و شیر آب را که روی شوفاژ تعبیه شده است، محکم ببندید. اگر شوفاژهای قسمتی از خانه داغ و قسمت دیگر خانه سرد باشد ممکن است مشکل از فشار سیستم گرمایشی باشد.

اما اگر قسمت بالایی پکیج گرم باشد و قسمت پایینی آن سرد باشد باید موارد دیگر را بررسی کنید. در ابتدا شیر کوچک رادیاتور را چک کنید که باز باشد. اگر شیر باز بود سراغ بررسی فشار آب پکیج برید. فشار آب باید بیشتر از ۱ باشد. از دیگر عوامل بروز این مشکل خراب شدن ترموستات است بنابراین ترموستات باید بررسی و در صورت نیاز تعمیر شود. یکی از علت های دیگر سرد شدن رادیاتور محل قرار گرفتن رادیاتورها و پکیج است. نسبت استاندارد قرار گرفتن رادیاتورها و پکیج و همچنین خود رادیاتورها با هم باید رعایت شود. در صورتی که دو رادیاتور نزدیک به هم نصب شوند این مشکل ایجاد خواهد شد. اگر مشکل شما با بررسی موارد ذکر شده حل نشد باید موارد دیگر از جمله ظرفیت حرارتی رادیاتورها، وضعیت لوله کشی،سالم بودن فنر بای پس و تنظیمات فشار گاز را بررسی کرد. بهتر است برای این کار از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

نحوه هواگیری شوفاژ و یا رادیاتور چگونه است.

اگر در این رابطه تخصص و مهارت کافی ندارید بهتر است از یک تعمیرکار پکیج بخواهید که شوفاژهای شما را هواگیری. اما اگر می خواهید خودتان انجام دهید اول سیستم گرمایشی را خاموش کنید و سپس صبر کنید که شوفاژ خنک شود. بعد از خنک شدن آن شیرهای ورودی و خروجی شوفاژ را باز کنید. در مرحله بعد با یک سری مخصوص، شیر تخلیه شوفاژ را که در قسمت بالایی آن قرار دارد بچرخانید در این حالت شما صدای تخلیه هوا از رادیاتور را می شنوید. همزمان با تخلیه ی هوا مقداری آب هم خارج می شود باید یک ظرف زیر آن قرار دهید تا فرش و یا سرامیک ها را کثیف نکند. در مرحله آخر فشار پکیج را بررسی کنید و اگر پایین بود فشار پکیج را با استفاده از شیر تنظیم افزایش فشار دهید. فشار نباید از ۲ باشد. هواگیری به بهبود عملکرد سیستم گرمایشی کمک می کند و باعث کاهش سر و صدای آن نیز می شود.

دلایل سر و صدای زیاد پکیج چیست

اگر پکیج شما سر و صدای غیر عادی دارد نشان دهنده مشکل در عملکرد سیستم است و نیاز به بررسی و تعمیرات پکیج دارد. سر و صدای پکیج ممکن به علت محل نصب و قرار گیری آن باشد. محل نصب آن باید صاف باشد. علت دیگر می تواند وجود هوا در پکیج باشد که در این صورت نیاز به هواگیری دارد. اگر مدت زمان زیادی است که از عمر پکیجتان می گذرد مشکل می تواند در فن پکیج یا سوپاپ های دستگاه باشد. رسوب گرفتن مبدل و یا لوله کشی نامناسب از علت های دیگر سر و صدای زیاد پکیج است.

۴ راه کار برای بالا بردن طول عمر پکیج

همان طور که گفته شد پکیج یک سیستم پر مصرف و پرکاربرد است که با گذر زمان ممکن است کارایی اولیه خود را از دست بدهد. با این وجود اگر برخی نکات رو رعایت کنید می توانید به افزایش طول عمر و بازده پکیج کمک کنید.

● در قدم اول باید بدانید که درجه مناسب برای پکیج چه مقدار است. بهتر است همیشه دمای آن را زیر ۶۰ درجه تنظیم کنید. این کار با کاهش میزان رسوب در پکیج باعث افزایش طول عمر آن خواهد شد.

● موقع نصب پکیج مدار شوفاژ را شستشو دهید این کار را مدتی پس از استفاده نیز تکرار کنید تا از تجمع رسوب داخل دستگاه جلوگیری شود.

● فشار آب ورودی به پکیج را تنظیم کنید. بهتر است که فشار را روی ۱.۵ قرار دهید. اگر آب ورودی به ساختمان شما فشار کمی دارد از یک پمپ آب استفاده کنید.

● تقریبا هر دو ماه یک بار اقدام به هواگیری رادیاتورها کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *